W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Szarym pasem koloru w ciągu ul. Ogrodowej (z lewej) i w ciągu ul. Piłsudskiego (poziomo) zaznaczony został obszar inwestycji powodujący od poniedziałku przez najbliższy miesiąc utrudnienia w ruchu. Potem, jak widać na rysunku, ciepłociąg będzie poprowadzony przez teren SP 3 do ul. Jana Pawła II, a nie dalej ul. Piłsudskiego.

Jak zapowiada prezes MPGK Artur Lorczak, w rejonie ul. Piłsudskiego i ul. Ogrodowej utrudnienia w ruchu wskutek budowy ciepłociągu potrwają około miesiąca.

Gminna spółka Mogileńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczyna bardzo ważną inwestycję dla mieszkańców, polegającą na podłączeniu odbiorców ciepła z osiedla przy ul. Dworcowej do ciepłowni miejskiej zlokalizowanej przy ul. Polnej.
Jak zapowiada prezes MPGK Artur Lorczak, prace przy budowie ciepłociągu spowodują utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie ul. Piłsudskiego i ul. Ogrodowej.
Od 30 lipca czasowo zamknięta zostanie ul. Ogrodowa na odcinku od ul. Hallera do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, a także ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Ogrodowej do wjazdu na teren Szkoły Podstawowej nr 3.
Dojazd do ul. Ogrodowej (np. do budynku Starostwa Powiatowego) zapewniony będzie od strony ul. Kasprowicza (wzdłuż targowiska miejskiego) i z parkingu Biedronki. Do ul. Ogrodowej będzie także można dojechać od strony osiedla mieszkaniowego ul. Niewiadomskiego i ul. Łuczaka.
Jak zapowiada prezes Lorczak, utrudnienia w ruchu potrwają około miesiąca. Ich zakres będzie się jednak zmieniał w miarę postępu prac. Pozostałe prace związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji potrwają do połowy października, lecz nie będą już powodowały zmian w organizacji ruchu. Będą odbywać się na terenie SP3 - bez wpływu na ruch drogowy.
Jak zapewnia Artur Lorczak, po skończeniu prac zostanie nałożona na nawierzchnie ulicy warstwa wiążąca, tak aby możliwy był ruch samochodowy: - Natomiast we wrześniu ostateczna warstwa - nowy asfalt na całej nawierzchni.
O tym, kto zostanie podłączony do ciepłociągu i więcej szczegółów dotyczących tej inwestycji w papierowym wydniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 26 lipca.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1380 (30/2018)

Sklep