Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zbigniew Stańczyk, kierownik Posterunku Policji w Orchowie miał dla radnych dobre informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa fot. Roman Wolek

Na drogach gminy Orchowo statystycznie dochodzi do jednego wypadku na pół roku.

Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie Orchowo była jednym z tematów ostatniej sesji Rady Gminy. Gościem obrad był asp. Zbigniew Stańczyk, kierownik Posterunku Policji w Orchowie. Z przedstawionych przez niego danych za 2017 r. wynika, że mieszkańcy gminy nie muszą za bardzo obawiać się o swoje bezpieczeństwo. W całym minionym roku, tak jak i w roku 2016, na terenie gminy wydarzyły się tylko 2 wypadki. W obydwu latach zanotowano dokładnie tyle samo, po 16 kolizji. W wypadkach drogowych nikt nie zginął a 3 osoby zostały ranne. W 2017 r. zanotowano 42 przestępstwa. Najwięcej spraw związanych było z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości. Na terenie gminy wykrywalność przestępstw wyniosła aż 96%.

Kierownik orchowskiego posterunku komentował także, iż stosunkowo bezpiecznie jest w ostatnim czasie w dyskotece w Orchowie, jak i w innych takich lokalach na terenie powiatu słupeckiego, chociaż zaznaczył, że zawsze w takich miejscach może dochodzić do różnych zdarzeń, skoro przebywa tam duża liczba osób.

Roman Wolek, 13 IX 2018

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.