Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Licznie zgromadzeni mieszkańcy podpisywali petycje do GDDKiA  fot. Paweł Lachowicz

Mieszkaniec Strzelna Jacek Paczkowski oraz Komitet Społeczny Obwodnica dla Strzelna 10 października zorganizowali pokojową manifestację Zakładnicy obwodnicy, która miała na celu walkę o budowę obwodnicy miasta.

Mieszkańcy blokując ulice miasta manifestują w sprawie budowy obwodnicy już od kilkunastu lat. Jednak czwartkowa blokada zgromadziła rekordową ilość mieszkańców. Manifestowali pomimo złożonych dzień wcześniej obietnic wojewody i ministra Łukasza Schreibera, którzy na spotkaniu w Urzędzie Miejskim poinformowali, że dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego obwodnica Strzelna zostanie wpisana do rządowego programu budowy stu obwodnic w naszym kraju. Główny inicjator manifestacji Jacek Paczkowski podkreślał, że są zaledwie trzy dni do wyborów i mieszkańcy muszą do takich deklaracji podchodzić bardzo sceptycznie, tym bardziej, że przed wcześniejszymi wyborami takie obietnice już padały. Dodał również, że nawet gdy politycy dotrzymają słowa, to Strzelno doczeka się obwodnicy najwcześniej w 2025 roku. Dlatego ważne jest też to, by w kontekście śmiertelnego wypadku, do którego doszło na jednym z przejść dla pieszych, 24 września, wymóc szczególnie na GDDKiA poprawę bezpieczeństwa ulic w mieście. Dlatego też podczas protestu można było podpisać listy, które zostaną wysłane do GDDKiA, a w nich zawarte zostały postulaty o podjęcie natychmiastowych działań na ulicach i przejściach dla pieszych w mieście. Mieszkańcy postulują m.in. o montaż sygnalizacji świetlnej na żądanie, szczególnie na przejściu dla pieszych przy ul. Michelsona (obok przedszkola), lepsze oznakowanie i doświetlenie przejść dla pieszych, utworzenie dodatkowych, brakujących przejść dla pieszych, montaż fotoradarów, czy budowę barier drogowych na ulicach św. Ducha i Michelsona. Strzelnianie zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione drogi krajowe przebiegające przez miasto będą blokowane cyklicznie, aż do skutku. Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 17 października.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 11 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.