Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na dole północna część ul. Hallera i ruch z centrum miasta w kierunku ronda. Od góry południowa część ul. Hallera i ruch w kierunku przeciwnym. W środku będą trwały prace drogowe. fot. Marek Holak

Północną częścią ulicy Hallera od dzisiaj rano 11 października jeździmy od centrum miasta w kierunku ronda, wiaduktu i ul. Dworcowej. W przeciwnym kierunku jeździmy południową częścią ulicy Hallera - od strony parku.

Trwa w Mogilnie przebudowa ul. Hallera i budowa ronda związana z powstawaniem galerii handlowej na terenie byłego Ogródka Jordanowskiego i skomunikowaniem jej z ul. Hallera.

Od 30 lipca do dzisiaj 11 października do godziny 8.00 ruch samochodowy był prowadzony częścią ul. Hallera od strony parku. Część północna ulicy od strony Biedronki i ul. Ogrodowej była przebudowywana.

Od dzisiaj 11 października, od godziny 8.00 ekipy drogowe przeszły z pracami na część ul. Hallera od strony parku.

Dla wszystkich czytelników, którzy o to pytają - ważna informacja. Obecnie nowy położony asfalt w części północnej ul. Hallera to nie jest jeszcze warstwa ostateczna (ścieralna) tylko warstwa wiążąca. Na sam koniec robót będzie jeszcze układana etapami na całej remontowanej części ulicy - warstwa ścieralna.

JAK JEŹDZIMY PÓŁNOCNĄ CZĘŚCIĄ ULICY HALLERA

Północna część znajduje się od strony Biedronki i ul. Ogrodowej.

* Kierowcy jadący od strony centrum miasta w kierunku ronda na styku ulic Hallera, Dworcowa, Mostowa poruszają się teraz północną przebudowaną częścią ul. Hallera.

* Kierowcy jadący z kierunku centrum miasta w kierunku ronda nie mogą skręcić w kierunku Poznania, w ul. Kościuszki. By to uczynić muszą jechać do ronda i skręcić w kierunku ul. Dworcowej.

* Kierowcy jadący z centrum miasta mogą teraz skręcić w prawo, w kierunku ul. Ogrodowej, zamkniętej przez ostatnie ponad 2 miesiące.

* Kierowcy wyjeżdżający z ul. Ogrodowej mają nakaz jazdy w prawo w kierunku ul. Hallera.

* Kierowcy jadący z centrum miasta mogą teraz także skręcić w prawo do Biedronki, co przez ostatnie dwa miesiące było niemożliwe.

JAK JEŹDZIMY POŁUDNIOWĄ CZĘŚCIĄ ULICY HALLERA

Południowa część znajduje się od strony parku.

 * Jadąc z zachodniej strony miasta lub od strony ul. Dworcowej dojeżdżamy do ronda i dalej możemy zjechać w ul. Hallera. Na wysokości ul. Kościuszki będzie tzw. wąskie gardło, bo na jednej części ulicy prowadzona są od rana prace drogowe.

* Jadąc od strony ronda w kierunku centrum miasta, można skręcić w prawo, w ul. Kościuszki w kierunku Poznania.

* Z ul. Hallera nadal nie będzie można skręcić w lewo, w ul. Ogrodową. Rodzice odwożący dzieci do SP 3 muszą jechać wkoło ul. 900-lecia i ul. Piłsudskiego.

* Mieszkańcom Stawisk i bloków przy ul. Kościuszki radzimy - jeśli chcemy jechać w stronę zachodniej części miasta - by nie zapomnieć się i nie jechać do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Hallera. Należy skręcić wcześniej w ul. Narutowicza lub ul. Słowackiego. W przeciwnym razie będziemy musieli objechać całe miasto, by dostać się aż do ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Mostowej i Hallera.

* Samochody ciężarowe i autobusy jadące od strony Poznania, mają tak jak dotychczas nakaz jazdy w lewo z ul. Kościuszki w ul. Słowackiego i dalej pojadą do ronda i na wiadukt albo w prawo w kierunku centrum miasta. Nie będą mogły jechać ul. Kościuszki do ul. Hallera, bo nie będą w stanie wyrobić zakrętu w kierunku miasta, dlatego, że dwupasmowa ul. Hallera od strony parku na czas remontu jest jednokierunkowa wąską ulicą.

UWAGA PIESI

* Na czas remontu części ul. Hallera od strony parku i budowanej galerii został zamknięty dla pieszych chodnik. Będzie tam budowany nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Piesi muszą korzystać z chodnika po drugiej, północnej stronie ulicy, od strony Biedronki.

* Dla pieszych zostały także wyrysowane żółtymi ciągłymi liniami dwa tymczasowe przejścia dla pieszych: na ul. Hallera na wysokości apteki i na ul. Ogrodowej.

Marek Holak, 11 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.