Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Cały ruch kołowy i pieszy od strony centrum Mogilna w stronę ronda i z ronda w kierunku centrum miasta został skierowany od 14.00 dzisiaj, czwartek 17 października na północną część ulicy Hallera od strony Biedronki. W części południowej, od strony budowanej galerii będzie przebudowywana ul. Hallera, budowany chodnik i ścieżka rowerowa.

Zielonymi kolorem oznaczono ruch kołowy z centrum Mogilna w kierunku ronda, a czerwonym kolorem ruch od ronda w kierunku centrum Mogilna.

Trwa w Mogilnie przebudowa ul. Hallera i budowa ronda związana z powstawaniem galerii handlowej na terenie byłego Ogródka Jordanowskiego i skomunikowaniem jej z ul. Hallera.

Od 30 lipca do 11 października ruch samochodowy był prowadzony częścią ul. Hallera od strony parku. Część północna ulicy od strony Biedronki i ul. Ogrodowej była przebudowywana. Od 11 października, ekipy drogowe przeszły z pracami na część ul. Hallera od strony parku.

Od dzisiaj czwartek, 17 października od godziny 14.00 cały ruch puszczony został północną częścią ulicy, od strony Biedronki.

Dla wszystkich czytelników, którzy o to pytają - ważna informacja. Obecnie nowy położony asfalt w części północnej ul. Hallera to nie jest jeszcze warstwa ostateczna (ścieralna) tylko warstwa wiążąca. Na sam koniec robót będzie jeszcze układana etapami na całej remontowanej części ulicy - warstwa ścieralna.

JAK JEŹDZIMY PÓŁNOCNĄ CZĘŚCIĄ ULICY HALLERA

Północna część znajduje się od strony Biedronki i ul. Ogrodowej.

Z KIERUNKU CENTRUM MIASTA

(zielony kolor na mapie)

* Kierowcy jadący od strony centrum miasta w kierunku ronda na styku ulic Hallera, Dworcowa, Mostowa poruszają się teraz północną przebudowaną częścią ul. Hallera.

* Kierowcy jadący z kierunku centrum miasta w kierunku ronda nie mogą skręcić w lewo kierunku Poznania, w ul. Kościuszki. By to uczynić muszą jechać do ronda i skręcić w lewo, w kierunku ul. Dworcowej.

* Kierowcy jadący z centrum miasta mogą teraz skręcić w prawo, w kierunku ul. Ogrodowej, zamkniętej przez ostatnie ponad 2 miesiące.

* Kierowcy wyjeżdżający z ul. Ogrodowej mają nakaz jazdy w prawo w kierunku ronda i wiaduktu.

* Kierowcy jadący z centrum miasta mogą teraz także skręcić w prawo do Biedronki, co przez ostatnie dwa miesiące było niemożliwe.

Z KIERUNKU OD STRONY RONDA

(czerwony kolor na mapie)

* Jadąc z zachodniej strony miasta lub od strony ul. Dworcowej dojeżdżamy do ronda i dalej możemy zjechać w ul. Hallera. Na wysokości ul. Kościuszki - ul. Hallera jest zamknięta dla ruchu ze względu na prace drogowe. Jadący w kierunku centrum miasta muszą zjechać w lewo na północną część ul. Hallera od strony Biedronki.

* Jadąc od strony ronda w kierunku centrum miasta, można skręcić w prawo, w ul. Kościuszki w kierunku Poznania.

* Jadąc w kierunku centrum miasta, z ul. Hallera nadal nie będzie można skręcić w lewo, w ul. Ogrodową. Rodzice odwożący dzieci do SP 3 muszą jechać wokoło ul. 900-lecia i ul. Piłsudskiego.

* Jadąc w kierunku centrum miasta, z ul. Hallera nie będzie można skręcić w lewo do Biedronki, trzeba jechać wokoło przez ul. 900-lecia i ul. Piłsudskiego.

* Mieszkańcom Stawisk i bloków przy ul. Kościuszki radzimy - jeśli chcemy jechać w stronę zachodniej części miasta - by nie zapomnieć się i nie jechać do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Hallera. Należy skręcić wcześniej w ul. Narutowicza lub ul. Słowackiego. W przeciwnym razie będziemy musieli objechać całe miasto, by dostać się aż do ronda znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Mostowej i Hallera.

* Samochody ciężarowe i autobusy jadące od strony Poznania, mają tak jak dotychczas nakaz jazdy w lewo z ul. Kościuszki w ul. Słowackiego i dalej pojadą do ronda i na wiadukt albo w prawo w kierunku centrum miasta. Nie będą mogły jechać ul. Kościuszki do ul. Hallera, bo nie będą w stanie wyrobić zakrętu w kierunku miasta, dlatego, że dwupasmowa ul. Hallera od strony parku na czas remontu jest całkowicie zamknięta.

UWAGA PIESI

* Na czas remontu części ul. Hallera od strony parku i budowanej galerii został zamknięty dla pieszych chodnik. Będzie tam budowany nowy chodnik i ścieżka rowerowa. Piesi muszą korzystać z chodnika po drugiej, północnej stronie ulicy, od strony Biedronki.

* Dla pieszych zostały także wyrysowane żółtymi ciągłymi liniami dwa tymczasowe przejścia dla pieszych: na ul. Hallera na wysokości apteki i na ul. Ogrodowej.

Marek Holak, 17 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.