Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas październikowego spotkania w Urzędzie Miejskim w Strzelnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zapewniali mieszkańców, że obwodnica w Strzelnie będzie budowana niezwłocznie. Odtworzyli również przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego, który złożył takową obietnicę mieszkańcom. fot. Magdalena Lachowicz

6 listopada ogólnopolskie media opublikowały informację pochodzącą z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącą budowy obwodnicy Strzelna.

Urzędnicy instytucji podkreślają, że nie ma pieniędzy na budowę obwodnicy Strzelna oraz, że obwodnica Strzelna nie jest ujęta w Programie Budowy Dróg Krajowych na kolejne lata. Planowane do realizacji prace mają ograniczyć się do budowy dwóch rond.
Te niepokojące informacje są sprzeczne z październikowymi słowami premiera, który zapewniał, że obwodnica miasta zostanie zbudowana i „…będzie jedną z tych obwodnic, które będziemy realizowali w jak najszybszym tempie.”.
Przypomnijmy, że 9 października w Urzędzie Miejskim w Strzelnie odbyła się konferencja z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza i ministra, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sekretarza do spraw parlamentarnych, wiceprzewodniczącego Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasza Schreibera dotycząca budowy obwodnicy Strzelna. Podczas spotkania licznie zebrani mieszkańcy dowiedzieli się, że dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego obwodnica Strzelna zostanie wpisana do programu budowy 100 najważniejszych obwodnic miast w całym kraju - Jedną z najważniejszych obwodnic w Polsce, a z całą pewnością jedną z absolutnie najważniejszych obwodnic dla województwa kujawsko-pomorskiego jest obwodnica w ciągu drogi krajowej numer 15, obwodnica Strzelna – mówił premier Mateusz Morawiecki na odtworzonym podczas spotkania przemówieniu.
Premier podkreślał, że ta obwodnica da nowe życie miastu Strzelno i okolicom, ale również poprawi warunki infrastruktury, warunki komunikacyjne w tej części województwa kujawsko-pomorskiego - Bardzo często rozmawiałem o tym problemie z ministrem Łukaszem Schreiberem i wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem. Obaj panowie przedstawili mi bardzo dokładnie w jaki sposób budowa obwodnicy Strzelna wpłynie na poprawę życia mieszkańców, na możliwość przyciągnięcia nowych inwestorów, a więc zwiększenia szans na pozyskanie nowych miejsc pracy – dodał szef rządu.
W dniu dzisiejszym (7 listopada), jak poinformował nas asystent parlamentarzystów Patryk Kaźmierczak, senator RP - elekt Krzysztof Brejza oraz posłanka na Sejm RP - elekt Magdalena Łośko wystąpili do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o pilne wyjaśnienie sprawy. W piśmie żądają między innymi odpowiedzi na pytania: Dlaczego obwodnica Strzelna nie została wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych mimo obietnicy ze strony Pana Premiera? Czy rozpoczęły się prace projektowe nad obwodnicą Strzelna? Jeśli tak to kiedy podjęto decyzję o rozpoczęciu prac projektowych nad obwodnicą Strzelna? Kiedy obwodnica Strzelna zostanie wpisana do Programu Budowy Dróg Krajowych?.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 14 listopada.

Magdalena Lachowicz, 7 XI 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.