Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pracownicy mogileńskiej firmy Inter-Mal montują na rondzie przy ul. Hallera w Mogilnie tablice prowadzące fot. Marek Holak

Na rondzie w Mogilnie tablice spełniają podwójną rolę: informują kierowców o koniecznej zmianie kierunku jazdy oraz poprawiają widoczność ronda - zwłaszcza dla kierowców jadących po zmroku od strony centrum miasta.

W piątek 27 grudnia na otwartym 12 grudnia dla ruchu samochodowego rondzie na ul. Hallera w Mogilnie, firma Inter-Mal montowała cztery tablice, zwane potocznie sierżantami. Są to tablice prowadzące, które uprzedzają kierowcę o koniecznej zmianie kierunku jazdy w szczególnie newralgicznych miejscach, w tym przypadku na rondzie.

Bezpośrednim powodem było zdarzenie, do którego doszło krótko po uruchomieniu ronda, gdy w godzinach wieczornych kierowca jadący czerwonym fiatem wpadł na sam środek ronda i tam ugrzązł w piachu. Było przy tym dużo huku, gdy podwoziem zahaczył o wysoki krawężnik środkowej części ronda. Ani kierowca ani pasażer nie wysiedli z auta, tylko po kilku minutach zastanawiania się ruszyli do przodu. Znowu podwoziem tarli o krawężnik i pojechali ul. Hallera w kierunku wiaduktu.

Tablice prowadzące spełniają również na tym rondzie funkcję poprawy bezpieczeństwa, gdyż głównie kierowcy nadjeżdżający od strony centrum miasta widzą, że w tym miejscu znajduje się rondo i jest inna organizacja ruchu.

Marek Holak, 27 XII 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.