Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Połową kosztów budowy ronda na obwodnicy Mogilna dzielą się Starostwo Powiatowe i gmina Mogilna. Pozostałe środki stanowi wsparcie rządowe. fot. Damian Stawski

Dzisiaj rano inwestycji doglądali włodarze powiatu i gminy. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog sp. z o.o. z Inowrocławia.

Od środy 15 stycznia ruszyły pierwsze prace związane z inwestycją przebudowy skrzyżowania obwodnicy Mogilna z drogą powiatową do Szczeglina na rondo. Wielokrotnie o tą inwestycję w poprzedniej kadencji jeszcze jako radny postulował starosta Bartosz Nowacki, który mieszka w pobliżu tego feralnego skrzyżowania, przy którym dotychczas zginęły 4 osoby. W piątek, gdy byliśmy na miejscu przebudowy trwały prace ziemne. Od rana początki prac śledzili starosta Bartosz Nowacki i burmistrz Leszek Duszyński oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Mogilnie Tomasz Werbiński. Inwestycja ruszyła już na początku roku ze względu na dość dobre warunki pogodowe.

W wyniku postępowania przetargowego za kwotę 1.106.685,74 zł brutto budowę ronda wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog sp. z o.o. z Inowrocławia. Budowa ronda będzie finansowana w połowie ze środków rządowych z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałymi kosztami powiat podzieli się pół na pół z gminą Mogilno.

Damian Stawski, 17 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.