Połową kosztów budowy ronda na obwodnicy Mogilna dzielą się Starostwo Powiatowe i gmina Mogilna. Pozostałe środki stanowi wsparcie rządowe. fot. Damian Stawski

Dzisiaj rano inwestycji doglądali włodarze powiatu i gminy. Inwestycję wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog sp. z o.o. z Inowrocławia.

Od środy 15 stycznia ruszyły pierwsze prace związane z inwestycją przebudowy skrzyżowania obwodnicy Mogilna z drogą powiatową do Szczeglina na rondo. Wielokrotnie o tą inwestycję w poprzedniej kadencji jeszcze jako radny postulował starosta Bartosz Nowacki, który mieszka w pobliżu tego feralnego skrzyżowania, przy którym dotychczas zginęły 4 osoby. W piątek, gdy byliśmy na miejscu przebudowy trwały prace ziemne. Od rana początki prac śledzili starosta Bartosz Nowacki i burmistrz Leszek Duszyński oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Mogilnie Tomasz Werbiński. Inwestycja ruszyła już na początku roku ze względu na dość dobre warunki pogodowe.

W wyniku postępowania przetargowego za kwotę 1.106.685,74 zł brutto budowę ronda wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog sp. z o.o. z Inowrocławia. Budowa ronda będzie finansowana w połowie ze środków rządowych z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałymi kosztami powiat podzieli się pół na pół z gminą Mogilno.

Damian Stawski, 17 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.