Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Kierowcy po skrzyżowaniu przy komunalce będą mogli poruszać się swobodniej fot. Damian Stawski

Pas ruchu zostanie poszerzony o 1 metr, będzie to duże udogodnienie szczególnie dla samochodów ciężarowych.

KIEDY NA OBWODNICY

Radny Zbigniew Spólnik pytał na sesji Rady Miejskiej burmistrza, na jakim etapie jest sprawa budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Niezłomnych ze wschodnią obwodnicą Mogilna. - Jak wiemy w ostatnich dniach był znów poważny wypadek i czy jakąś wiedzę ma pan na ten temat - pytał radny Spólnik. Do burmistrza zwracała się również w tej sprawie radna Maria Malczewska ze Świerkówca.

- Może by przyspieszyć ten projekt i to wszystko, bo służby, które przyjeżdżają do wypadków to są chyba większe koszty, że niejedno rondo by powstało. Teraz była taka obstawa, że... trzy auta rozbite, kilkoro ludzi w szpitalach. Sądzę, że trzeba tę sprawę przyspieszyć - mówiła Maria Malczewska.

Burmistrz Leszek Duszyński tłumaczył, że jest już zawarta umowa gminy z powiatem na opracowanie dokumentacji projektowej. Nie wiadomo jednak, kiedy inwestycja będzie realizowana. - Rondo należy do zarządcy drogi, my nie uciekamy od problemu, gmina jest najbliżej mieszkańców - mówił burmistrz.

PRZY KOMUNALCE

Burmistrz zdradził przy okazji, że gmina ma plany co do innego ronda, znajdującego się przy komunalce, ronda im. Generała Józefa Dowbor-Muśnickiego. Wysepka ronda zostanie zwężona o 1 metr, w środku wysepki będą także nasadzenia nowych roślina. Natomiast pas ruchu dla samochodów zostanie poszerzony o 1 metr. W środku wysepki będą także nasadzenia nowych roślin. - Żeby było bardziej szerzej dla samochodów, szczególnie dla samochodów ciężarowych. Takie prace będziemy wykonywać, chcemy zdążyć do 17 maja - tłumaczył radnym Leszek Duszyński. Prace przy rondzie rozpoczęły się w poniedziałek 7 maja. Potrwają do czwartku.

Prace nad rondem zlecono Zakładowi Brukarskiemu Aleksandra Olejnika z Kopczyna. Koszt robót to 24.945,09 zł brutto.

Damian Stawski, 8 V 2018

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.