Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Smykoland - kiermasz dziecięcy
Zbiorniki z chemikaliami o niewiadomym pochodzeniu porzucone zostały na drodze gruntowej w okolicach sołectwa Górki (gm. Strzelno). Zawartość części z nich rozlana jest na drodze. fot. Magdalena Lachowicz

Burmistrz Strzelna Ewaryst Matczak poinformował, że 6 lipca na jednej z dróg gminnych w okolicach sołectwa Górki (gm. Strzelno) stwierdzono porzucenie 5 zbiorników z zawartością chemikaliów o niewiadomym pochodzeniu. Część z nich rozlana została na drodze gruntowej. Zawiadomiono policję, która prowadzi czynności wyjaśniające oraz prokuraturę. Na miejscu obecna jest Straż Pożarna i Straż Miejska.

Na chwilę obecną nie stwierdzono kto jest odpowiedzialny za podrzucenie odpadów i skąd one pochodzą. Strażacy zabezpieczyli już teren. Władze gminy oczekują na przyjazd jednostki ratownictwa chemicznego z Bydgoszczy. W gminie odbyło się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego. Na miejscu mają pojawić się też przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W związku z tym, że chemikalia znajdują się na gminnej drodze (na długości ok. 100 m), to gmina będzie musiała je usunąć na własny koszt. Burmistrz liczy jednak na to, że uda się namierzyć sprawcę dzięki nagraniu z monitoringu. Według wstępnych ustaleń sanepidu chemikalia rozlane na drodze nie zagrażają pobliskim uprawom. 

- Nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicznych miejscowości - uspokaja burmistrz Ewaryst Matczak. Jeszcze dzisiaj Urząd Miejski w Strzelnie wyda oficjalny komunikat w tej sprawie.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 12 lipca.

Magdalena Lachowicz, 6 VII 2018

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.