Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Akcję badania trzeźwości kierowców przeprowadzili policjanci z KPP w Mogilnie fot. Marek Holak

W ciągu 4 godzin skontrolowanych zostało 628 kierowców - zarówno wjeżdżających do Mogilna i Gębic, jak i wyjeżdżających z tych miejscowości.

Trzeźwy kierujący - to kryptonim akcji, która 16 lipca przeprowadzona została przez policjantów z KPP w Mogilnie.

Na głównych ulicach Mogilna i Gębic trzeźwość kierowców, sprawdzało 4 funkcjonariuszy ruchu drogowego i 2 prewencji. Byli wyposażeni w przenośne urządzenia do badaniu stanu trzeźwości. Na pijanych kierowców czekali od 5.00 rano. Mundurowi ponadto legitymowali uczestników ruchu i sprawdzali obowiązkowe dokumenty.

- Głównym celem akcji Trzeźwy kierujący jest wyeliminowanie z naszych dróg osób siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci już planują kolejne takie działania na drogach powiatu mogileńskiego - informuje asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy mogileńskiej komendy.  

Jak się okazało wszyscy zachowali umiar w spożywaniu alkoholu. Niechlubna policyjna statystyka tym razem nie powiększyła się. Wszyscy skontrolowani kierowcy (628 osób) byli trzeźwi.

- Policjanci nadal apelują i przypominają: jazda na podwójnym gazie może mieć tragiczne konsekwencje. Każdy zobowiązany jest by dbać o bezpieczeństwo na drodze, dlatego reagujmy na wszelkie przejawy łamania prawa. Od tego może zależeć czyjeś życie - podkreśla asp. Bartecki.

Marek Holak, 19 VII 2018

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.