Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mogileńska policja przypomina o kilku zasadach, które warto zastosować, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań fot. Marek Holak

Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas wyjazdów oraz informowaniu policji o osobach lub zdarzeniach mogących budzić nasz niepokój.

Włamywacze są coraz sprytniejsi i odważniejsi. Obserwują nas nawet przez kilka tygodni. Słuchają, o czym rozmawiamy w sklepie. Znają nasze zwyczaje i pory, kiedy wracamy do domu. Przed wyjazdem warto więc odpowiednio zabezpieczyć nasze mieszkania czy domy, aby uniknąć włamań i kradzieży.

Według danych policji, najczęściej łupem złodziei padają: biżuteria, zegarki, gotówka, kolekcje monet, tablety, laptopy i aparaty fotograficzne. Często zabierane są odtwarzacze DVD i MP3, kamery, wkrętarki, wiertarki, pilarki, alkohol, firmowe kosmetyki a nawet markowa odzież.

Mogileńska policja przypomina o kilku zasadach, które warto zastosować, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań. Wychodząc zawsze zamykajmy drzwi, okna domu. Zwróćmy szczególną uwagę na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje.

- Planując wyjazd nie mówmy nieznajomym o naszych planach, a zdjęcia z urlopu publikujmy w Internecie zachowując zdrowy rozsądek. Informacja, że nie ma nas w domu jest wskazówką dla tych, którzy mogą chcieć tę nieobecność wykorzystać. Nie należy publikować zdjęć, które pokazują, że akurat jesteśmy na egzotycznych wakacjach i podawać terminu powrotu, bo złodzieje wiedzą wtedy kiedy i jak długo nie będzie nas w domu. Nie zapominajmy także o pomocy sąsiedzkiej. Zaufany sąsiad jest czasami najlepszym systemem antywłamaniowym - mówi sierż. szt. Magdalena Pollak, zastępca oficera prasowego Komendy Policji w Mogilnie i dodaje: - Jeśli zauważymy podejrzaną osobę - zapamiętajmy jej wygląd, jeśli samochód - zanotujmy numer rejestracyjny. Przekażmy te dane dyżurnemu pod numer 112. Można to zrobić anonimowo. Policjanci będą skrupulatnie sprawdzać każdy sygnał.

Joanna Świetnicka, 3 VIII 2018

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.