Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Akcja policji "Trzeźwy kierujący" na ul. Centralnej w Dąbrowie fot. arch. KPP Mogilno

Jeden ze skontrolowanych przez policjantów kierowców wsiadł za kierownicę po użyciu alkoholu i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

3 sierpnia od 500 do 800 w Dąbrowie oraz między 1800 a 2100 w Strzelnie przeprowadzona została akcja "Trzeźwy kierujący". Udział w nich wzięli policjanci mogileńskiej drogówki wspierani przez policjantów prewencji, których zadaniem było przede wszystkim wyeliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy za nic mają przepisy prawa zakazujące kierowania po wypiciu alkoholu.

- Efektem akcji było sprawdzenie stanu trzeźwości 817 kierujących. Nie wszyscy pamiętali, aby wsiąść za kierownicę zupełnie trzeźwym - informuje sierż. szt. Magdalena Pollak, zastępca oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie.

Jeden z kierowców kierował samochodem na tzw. podwójnym gazie. 40-letni mieszkaniec Bydgoszczy Marcin B. około 650 jechał alfą romeo ul. Bydgoską w Dąbrowie. Miał w wydychanym powietrzu około 0,4 promila alkoholu, czyli był w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

Mundurowi uniemożliwili 40-latkowi dalszą jazdę. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

- Pamiętajmy - jazda na "podwójnym gazie" może mieć tragiczne konsekwencje. Każdy zobowiązany jest, by dbać o bezpieczeństwo na drodze, dlatego reagujmy na wszelkie przejawy łamania prawa. Od tego może zależeć czyjeś życie - mówi sierż. szt. Magdalena Pollak.

Joanna Świetnicka, 8 VIII 2018

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.