Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Policja apeluje, że trzeba przy tym pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. fot. Paweł Lachowicz

Relaks, rozrywka, sport, przygoda - to nie wszystkie, ale na pewno nieodłączne elementy wypoczynku nad wodą i na wodzie. Korzystanie z różnych form wodnej rekreacji jest jednym z najatrakcyjniejszych sposobów spędzania czasu w letnie wakacje. Niezwykle ważne, aby owo korzystanie było też jak najbezpieczniejsze.

Sielankowy klimat czy beztroska atmosfera wakacji łatwo pozwalają zapomnieć, że każda woda, nawet ta z pozoru bezpieczna i spokojna, wciąż pozostaje groźnym żywiołem.

Mogileńscy policjanci apelują o rozwagę i rozsądek nad wodą. Brak wyobraźni i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do tragedii. Wielu tragedii, do których każdego dnia dochodzi nad akwenami wodnymi można byłoby uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

- "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie zapominajmy również o tym, aby: nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu - najczęściej toną osoby nietrzeźwe; nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę; po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy; nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły; nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji; nie skakać do wody z dużej wysokości - takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa - podkreśla sierż. szt. Magdalena Pollak, zastępca oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie.

Tylko przestrzegając tych podstawowych zasada możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.

Joanna Świetnicka, 9 VIII 2018

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.