Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wszyscy musimy pamiętać o tym, że zachowując się w odpowiedni sposób możemy uniknąć utraty należących do nas rzeczy

Telefony komórkowe to w ostatnim czasie częsty łup. Policjanci pow. mogileńskiego zwracają się z apelem do mieszkańców, by przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W ostatnich tygodniach dyżurny mogileńskiej komendy odnotował kilka zdarzeń, gdzie poszkodowani zgłaszali policjantom kradzieże szczególnie telefonów komórkowych. W zgłaszanych przypadkach złodzieje najczęściej wykorzystując chwilę nieuwagi kradli mieszkańcom powiatu i nie tylko telefony m.in. z ulicznej ławki, ze stolika na terenie prywatnej posesji, czy w jednym z lokali - wszystko na terenie Przyjezierza.

Do pierwszej kradzieży telefonu komórkowego huawei doszło 27 lipca na terenie prywatnej posesji w Dąbrówce (gm. Mogilno). 36-letnia właścicielka telefonu położyła go na stoliku przed domem. Dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że telefon zniknął. 26-latka oszacowała straty na około 500 zł.

21-latka z pow. mogileńskiego straciła swój telefon komórkowy samsung galaxy w Przyjezierzu na ul. Świerkowej. Stało się to 29 lipca około 100 w jednym z lokali. Straty to około 1.600 zł.

Kolejna kradzież miała miejsce 31 lipca również w Przeyjezierzu na ul. Świerkowej. Ofiarą złodzieja około 2330 padła 38-letnia mieszkanka Inowrocławia. Kobieta pozostawiła telefon komórkowy huawei oraz portfel na jednej z ulicznych ławek. Złodziej błyskawicznie wykorzystał sytuację. Łączne straty wyniosły około 500 zł.

Telefon to niewątpliwie wartościowy łup dla złodzieja. Straty na jakie zostali narażeni poszkodowani w ostatnich zdarzeniach zgłoszonych mundurowym to łącznie 2.600 zł.

- Nie dajmy szansy rabusiom. Złodzieje kradnąc telefon niczym specjalnym się nie wyróżniają. Wśród nich są mężczyźni i kobiety, młodzież i osoby dorosłe. Wyglądają jak każdy z nas. Zwykle działają w grupach. Często, jeśli nie ma naturalnego, stwarzają sztuczny tłok. Aranżują niby przypadkowe potrącenie czy potknięcie i w tym momencie kradną źle zabezpieczone mienie. Czasem pokrzywdzeni orientują się dopiero po kilku godzinach i nie są w stanie wskazać miejsca, a tym bardziej sprawcy. Zwracajmy uwagę na siebie ale i na innych - apeluje zastępca oficera prasowego Komendy Policji w Mogilnie sierż. szt. Magdalena Pollak.  

Joanna Świetnicka, 9 VIII 2018

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.