Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mundurowi zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych przez osoby korzystające ze sprzętu wodnego. Policjantów w działaniach wspierają ratownicy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie w sezonie letnim pełnią służbę także na obszarach wodnych powiatu mogileńskiego. Wszystko w ramach m.in. ogólnopolskiej kampanii Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą.

Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym na wodzie i nad wodą. Do wspólnych działań włączają się również ratownicy. Takie patrole odbyły się już m.in. na wodach Jeziora Wiecanowskiego w Chałupskach i Wiecanowie oraz Jeziora Ostrowskiego w Przyjezierzu.

Oprócz działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkich wypoczywających na wodzie, wspólne patrole zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem ze zbiorników wodnych.

- Stróże prawa zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych przez osoby korzystające ze sprzętu wodnego, w szczególności zaś sprawdzają czy pływający takim sprzętem są trzeźwi - mówi sierż. szt. Magdalena Pollak, zastępca oficera prasowego Komendy Policji w Mogilnie i dodaje: - Policjanci zwracają uwagę, że pływanie kajakiem, łódką czy rowerem wodnym w stanie po użyciu alkoholu jest karalne. Takie zachowanie stanowi wykroczenie. Poważniejsze konsekwencje grożą tym, którzy prowadzą w stanie nietrzeźwości statek wodny napędzany silnikiem. W takim przypadku popełniają przestępstwo, w konsekwencji którego mogą utracić posiadane uprawnienia.

- Już wkrótce patrole wodne będzie można spotkać na innych jeziorach - zapewnia sierż. szt. Magdalena Pollak i apeluje: - Pamiętajmy, że tylko od nas samych zależy, czy wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny i zakończy się szczęśliwie.

Joanna Świetnicka, 10 VIII 2018

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.