Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Funkcjonariusze byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków fot. Joanna Świetnicka

Na drogach powiatu mogileńskiego odbyła się akcją pod kryptonimem Prędkość.

Głównym celem działań mogileńskiej drogówki było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Sprawdzali przy tym kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości.

Podczas akcji przeprowadzonej 31 sierpnia policjanci korzystali m.in. z ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejestratory. Efektem działań było stwierdzenie 8 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców.

- Policjanci w trosce o bezpieczeństwo podróżujących po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną" - taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - mówi oficer prasowy Komendy Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki.

Joanna Świetnicka, 5 IX 2018

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.