Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Funkcjonariusze monitorowali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi sami nie łamią zasad ruchu drogowego fot. arch. KPP w Mogilnie

Podczas szesnastogodzinnej akcji funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. na zachowanie się pieszych, rowerzystów oraz kierujących pojazdami, poruszającymi się po ulicach powiatu.

4 września policjanci mogileńskiej drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego". - Działania są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie względem pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym - mówi oficer prasowy Komendy Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów m.in. wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, nieprawidłowe zachowanie w stosunku do rowerzystów.

Policjanci uświadamiali również pieszych i rowerzystów, że warto zadbać o własne bezpieczeństwo. Apelowali także o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Widoczny pieszy i rowerzysta ma większą szansę na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności.

- Policjanci reagowali również na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, m.in. jazda rowerem po chodniku i przejściu dla pieszych, przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Za ujawnione wykroczenia (10 takich przypadków) sprawcy zostali pouczeni. Ponadto jeden kierowca za naruszenie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem - informuje asp. Tomasz Bartecki.

Joanna Świetnicka, 6 IX 2018

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.