Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Policjanci z mogileńskiej komendy powiatowej, mówią, że pomimo częstych apeli, wielu pieszych nadal lekceważy kwestie związane z własnym bezpieczeństwem fot. Joanna Świetnicka

Na drogach powiatu mogileńskiego prowadzone były działania pod hasłem "Pieszy".

Funkcjonariusze przez kilkanaście godzin 7 września kontrolowali miejsca, gdzie ruch pieszych jest największy. Sprawdzali czy piesi zawsze zachowują się rozsądnie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Dziś policja przedstawiła podsumowanie akcji.

Jak się okazało, mimo wielokrotnych apeli, piesi wciąż łamią obowiązujące przepisy. W trakcie działań policjanci interweniowali wobec 10 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz chodzili po niewłaściwej stronie jezdni. Oficer prasowy Komendy Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki mówi: - Warto znać podstawowe zasady, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:

- Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.

- Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).

- Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Zanim przejdziesz popatrz w lewo, prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża przechodź.

- Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. Po zmierzchu używaj elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.

- Nigdy nie wychodź na jezdnię zza autobusu, bądź innego pojazdu lub jakiejkolwiek przeszkody.

Joanna Świetnicka, 13 IX 2018

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.