Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Akcja policji na drogach Dąbrowy fot. arch. KPP w Mogilnie

10 września od 5.00 do 8.00 w Dąbrowie i Mokrem, a od 18.00 do 21.00 w Marcinkowie i Stawiskach przeprowadzone zostały działania pod nazwą "Trzeźwy kierujący".

W akcji udział wzięli policjanci mogileńskiej drogówki wspierani przez policjantów prewencji, których zadaniem było przede wszystkim wyeliminowanie z ruchu pojazdów, tych kierowców, którzy za nic mają przepisy prawa zakazujące kierowania po wypiciu alkoholu.

W ciągu 6 godzin skontrolowanych zostało 484 kierowców. Tym razem obyło się bez nieprawidłowości - wszyscy byli trzeźwi.

- Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy. Dodatkowo wobec takiego kierującego sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów – przypomina asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy mogileńskiej komendy.

Ponadto podczas działań policjanci (w sumie 9 osób) sprawdzali m.in. stan techniczny pojazdów, reagowali też na wykroczenia drogowe. W efekcie zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, za zły stan techniczny samochodów.

Joanna Świetnicka, 13 IX 2018

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.