Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Policjanci apelują o rozważną, przepisową jazdę fot. Joanna Świetnicka

Telefony to nazwa ogólnopolskiej akcji, która 18 września przeprowadzona została m.in. na ulicach Mogilna.

Celem działań było zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenie, jakim jest używanie telefonów komórkowych podczas jazdy. Za rozmowę przez telefon w czasie jazdy taryfikator przewiduje mandat w wysokości 200 zł i 5 pkt. karnych.

Podczas akcji policjanci mogileńskiej drogówki skontrolowali 38 kierowców. Ujawniono 10 wykroczeń, w tym 2 za korzystanie z telefonu podczas jazdy. 10 osób pouczono.

- Kierujący pojazdem, który odwraca swą uwagę od drogi pisząc wiadomości czy wybierając numer na klawiaturze telefonu naraża siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo. Takie korzystanie z telefonu podczas jazdy zwiększa ryzyko powstania zdarzenia drogowego, gdyż bezpośrednio wpływa na spadek koncentracji oraz powoduje spowolnienie reakcji kierującego - mówi asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie.

Joanna Świetnicka, 20 IX 2018

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.