Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jak co roku w okresie zimowych ferii policjanci przystąpili do działań, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży - w tym również wyjeżdżającym na wypoczynek.

Aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci jeszcze przed feriami, podczas spotkań w szkołach policjanci omawiali tematykę związaną z zagrożeniami, z którymi można spotkać się podczas zimowego wypoczynku. Wszystko w ramach akcji pod nazwą Bezpieczne Ferie 2019, która na terenie powiatu mogileńskiego ruszyła w styczniu. W najbliższym czasie prelekcje takie będą również przeprowadzane w placówkach, w których dzieci mają zorganizowane zajęcia. Mundurowi opowiadają m.in. o tym jak należy bawić się i wypoczywać bezpiecznie oraz jak reagować kiedy pojawi się niebezpieczeństwo.

W ramach akcji Bezpieczne Ferie 2019 na wszystkich drogach można spotkać zdecydowanie większą ilości policyjnych patroli.

- Policjanci ruchu drogowego częściej niż zwykle kontrolują stan techniczny autokarów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Sprawdzają kompletność ich oświetlenia i dodatkowego wyposażenia, patrzą też, czy kierowcy są trzeźwi i wybierają bezpieczne miejsca do postoju. Z wysokimi mandatami i punktami karnymi muszą liczyć się ci, którzy będą w rażący sposób naruszać przepisy o bezpieczeństwie na drogach - informuje oficer prasowy mogileńskiej komendy asp. Tomasz Bartecki.

Mundurowi przypominają rodzicom i opiekunom zorganizowanych grup o możliwości skontrolowania stanu technicznego autokarów czy uprawnień kierowców. Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia zawierającego miejsce, datę i godzinę odjazdu autokaru, wykonają odpowiednie czynności, aby wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości.

- Przez całe ferie rodzice i opiekunowie mogą zgłosić Policji prośbę o skontrolowanie autobusu, którym ich pociechy odbywać będą podróż na zimowisko. Potrzeby w tym zakresie proszę zgłaszać w formie pisemnej u oficera dyżurnego, pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc na numer tel. 52-315-95-00. W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem. Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Rynek w Mogilnie (naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji). W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym miejscu niż wyznaczone. Ze swojej strony chciałbym zaapelować do właścicieli i dyspozytorów autobusów, aby w miarę możliwości przed wyjazdami zorganizowanych grup dzieci i młodzieży dokonali przeglądu technicznego swoich pojazdów, niezależnie od ważności aktualnych badań - mówi naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Mogilnie podinsp. Dariusz Krukowski i dodaje: - Pamiętajmy, że bezpieczeństwo najmłodszych zależy w dużej mierze od dorosłych.  

Joanna Świetnicka, 16 I 2019

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.