Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Ruch samochodowy skierowany był przez ul. Piastowską w Mogilnie. Na miejscu pracowali śledczy z KPP w Mogilnie. fot. Damian Stawski

Na ul. Padniewskiej w Mogilnie zginął 87-letni Mieczysław Cz., legenda Pogoni Mogilno.

18 stycznia około 1400 przy ul. Padniewskiej w Mogilnie (w bliskim sąsiedztwie Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego Majster) doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 87-latka. Według świadków ulicą Padniewską urządzono wyścig, w którym brały udział dwa samochody osobowe. Jadący szybciej kierowca samochodu marki seat miał potrącić 87-latka i zatrzymał się dopiero kilkanaście metrów dalej. Mimo reanimacji 87-latka przez świadków, mężczyzny nie udało się uratować.

- Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że do zdarzenia doszło na ul. Padniewskiej w okolicach przejścia dla pieszych. Kierujący seatem ibiza mężczyzna, jadąc od strony Padniewka w kierunku centrum miasta potrącił pieszego. Niestety, na skutek doznanych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący seatem był trzeźwy - powiedział w rozmowie z Pałukami oficer prasowy Komendy Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki.

Śmiertelnie potrącony to Mieczysław Cz., pięściarz, piłkarz i działacz, legenda klubu Pogoń Mogilno. 17 maja podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej zwołanej z okazji 620. rocznicy nadania miastu praw miejskich, pan Mieczysław otrzymał tytuł Zasłużony dla gminy Mogilno.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 24 stycznia.

Damian Stawski
Joanna Świetnicka
18 I 2019

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.