Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Trwa akcja gaszenia pożaru kamienicy przy Rynku w Strzelnie fot. Paweł Lachowicz

17 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem kamienicy przy rynku w Strzelnie. Lokatorzy kamienicy ewakuowali się sami.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie otrzymał około godziny 11.41. Część pomieszczeń w budynku była przeznaczona na mieszkania. W dolnej kondygnacji znajduje się sklep Textil Market. Spłonęło całe poddasze.

Kamienica należy do prywatnych właścicieli. Na piętrze kamienicy mieszkania wynajmują dwie rodziny. W kamienicy ma też swoje mieszkanie syn właścicieli kamienicy, który przebywa w Szwecji. W chwili wybuchu pożaru w kamienicy znajdowała się tylko jedna rodzina. Na miejscu pracowało 17 zastępów straży pożarnej z ternu powiatu mogileńskiego, dwie z Inowrocławia, dwa zespoły operacyjne z Torunia oraz jedna jednostka z Kruszwicy. Obecny był też przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, pracownicy gazowni, energetyki, straż miejska i policja. Przybył burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. O 14.00, gdy strażacy zabezpieczali budynek po pożarze oraz mienie lokatorów, w gabinecie burmistrza Chudzińskiego zwołane zostało posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego. Rodziny po pożarze pozostały bez artykułów pierwszej potrzeby. W czwartek (24 stycznia) wystosowany zostanie apel do mieszkańców o pomoc rodzinom po pożarze.

Okoliczności powstania pożaru budynku wyjaśniają policjanci ze Strzelna.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 24 stycznia.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 23 I 2019

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.