Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Z dziećmi spotkał się w sali MDK przy rynku w Mogilnie oficer prasowy Komendy Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki fot. Joanna Świetnicka

W trakcie godzinnej prelekcji najmłodsi dowiedzieli się, jak zachować się w kontakcie z obcymi, których można spotkać w różnych miejscach i sytuacjach.

Pogadanka na temat bezpieczeństwa i reagowania w sytuacjach kryzysowych, to kolejna propozycja Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Promyk Nadziei w Żabienku z prezes Barbarą Lech i koordynatora projektu Klub Malucha Widzi Misie Jarosława Gębali. Zajęcia odbyły się 9 marca w sali widowiskowej Mogileńskiego Domu Kultury. Grant na realizację projektu Klub Malucha Widzi Misie otrzymano z Fundacji Orlen Dar Serca w ramach akcji Moje miejsce na ziemi.

Tym razem gościem uczestniczących w projekcie dzieci i ich rodziców był oficer prasowy Komendy Policji w Mogilnie asp. Tomasz Bartecki. Ważnym punktem spotkania było poznanie i utrwalenie numeru alarmowego 112. Policjant  uczył, w jaki sposób i w jakich okolicznościach powiadamiać służby ratunkowe. Podkreślił także rolę i zadania policji w zwalczaniu zjawisk niekorzystnie wpływających szczególnie na młode osoby. Mówił, jak istotne dla procesu edukacyjnego jest wspólne kształtowanie więzi społecznych i szacunek dla instytucji stanowiących prawo. Na koniec asp. Tomasz Bartecki wręczył dzieciom: Alicji Gębali, Oliwii Grześkowiak, Marcie Wlazło, Magdalenie Głowickiej, Antoniemu Kozłowskiemu, Stanisławowi Wlazło, Julii Matusiak, Michałowi Małeckiemu, Antoniemu Konieczce, Marii Krzewińskiej, Zuzannie Barczak, Julii Gumińskiej, Bognie Woroch, Adamowi Skrobakowi, Wiktorii Gumińskiej, Marcie Kończal, Jakubowi Grabińskiemu, Mikołajowi Wilińskiemu, Marii Chęś, Alanowi Szpuleckiemu odblaskowe opaski i wyjaśnił dlaczego warto nosić takie elementy i jak bardzo one wpływają na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Joanna Świetnicka, 10 III 2019

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.