Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zakupionego fantoma na ręce komendanta OSP Strzelno Marka Wziętka oraz strażaków ochotników Sebastiana Marciniaka, Mateusza Szubargi, Macieja Sobczaka i Krzysztofa Wawrzyniaka przekazali członkowie grupy Strzelno dla obwodnicy Barbara Narbut i Paweł Banaszkiewicz z synem Antonim fot. Magdalena Lachowicz

Fantom będzie służył strażakom ochotnikom w doskonaleniu umiejętności oraz do przeprowadzania szkoleń wśród dzieci, młodzieży i chętnych mieszkańców.

Strażacy z OSP w Strzelnie otrzymali 29 marca fantom szkoleniowy. Prezent na ręce komendanta OSP Marka Wziętka oraz strażaków ochotników Sebastiana Marciniaka, Mateusza Szubargi, Macieja Sobczaka i Krzysztofa Wawrzyniaka przekazali członkowie grupy Strzelno dla obwodnicy Barbara Narbut i Paweł Banaszkiewicz z synem Antonim.

Pomysł zakupu fantoma szkoleniowego zrodził się podczas spotkania członków stowarzyszeń Niebieskie Serducho i Jarzębina, które odbyło się 1 marca w Strzelcach. Na tym spotkaniu Marek Wziętek przeprowadził dla obecnych kobiet pokaz udzielania  pierwszej pomocy. Prowadził ten pokaz na fantomie pożyczonym z PSP w Mogilnie.

- Wtedy pomyślałam, że warto, by nasi druhowie mieli taki sprzęt na własnym wyposażeniu jednostki - powiedziała nam Barbara Narbut. Ostatecznie akcję zbiórki pieniędzy na zakup fantoma zainicjowały osoby należące do grupy Strzelno dla obwodnicy. Koordynatorem zbiórki była Barbara Narbut, która utworzyła konto na platformie pomagam.pl.

Celem było uzbieranie 2.000 zł. Już po trzech dniach uzbierano 1/3 kwoty. 23 marca zbiórka została zakończona, gdyż uzbierano całą potrzebną kwotę 2.000 zł. Wpłaty w różnych kwotach dokonały 43 osoby.

Zakupiony fantom ma możliwość łączenia się z telefonem komórkowym, gdzie aplikacja wskaże ilość uciśnięć i czy wykonywane są one prawidłowo. Na tym fantomie można uczyć się BLS i ALS. - ALS służy do ratowników, a BLS służy do podstawowych zabiegów resuscytacyjnych, dla laików, którzy chcą się nauczyć podstawowych zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej - powiedział Marek Wziętek, który zajął się zamówieniem fantoma w specjalistycznej w firmie. Do tej pory straży ochotnicy ze Strzelna nie mieli na wyposażeniu jednostki fantoma. W razie konieczności pożyczali sprzęt z PSP w Mogilnie. - Dlatego bardzo dziękujemy za wsparcie naszej jednostki, a w dalszym ciągu będziemy starli się pozyskiwać potrzebny do naszych działań sprzęt ratowniczy - powiedział Marek Wziętek.

Fantom otrzymał imię Anna, do niego w zestawie dołączone były apteczka,wymienne ustniki, ochronna torba i defibrylator szkoleniowy.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które dołożyły do tego swoją cegiełkę. Widać, że nasza grupa nie tylko walczy o obwodnicę, ale także podejmuje działania związane z bezpieczeństwem i ratowaniem życia ludzkiego, które jest bardzo potrzebne szczególnie, że przez Strzelno przebiegają drogi krajowe - powiedziała nam Barbara Narbut.

Film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 1 IV 2019

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.