Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail


Ulica Wyszyńskiego w Strzelnie, sytuacja po zderzeniu koparki ciągnącej sito z daewoo tico fot. arch. KPP Mogilno

Strzały, włamania, kolizje, znakowanie rowerów - poniżej o zdarzeniach policyjnych z ostatnich dni.

WŁAM PO NARZĘDZIA I PRZEWODY

W nocy z środy na czwartek (15 na 16 maja) na ul. Padniewskiej w Mogilnie, dwaj mieszkańcy Mogilna włamali się do remontowanego budynku. Ich łupem padły narzędzia budowlane oraz przewody instalacji elektrycznej. Straty właściciel oszacował na łączną kwotę 12.500 zł.

Jak doszło do włamania, kto został zatrzymany i jak policja namierzyła sprawców piszemy w czwartek, 23 maja w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej.

POSTRZELONY Z WIATRÓWKI

W czwartek 16 maja w jednym z mieszkań na terenie centrum Mogilna, 29-letni mężczyzna wycelował z wiatrówki w swojego 29-letniego znajomego. Pociągnął za spust i ranił go w przedramię prawej ręki. Sprawę wyjaśniają śledczy z Mogilna.

W czwartek 23 maja w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej napiszemy, jak doszło do tego zdarzenia, jakie są prawdopodobne motywy sprawcy, skąd pokrzywdzony i sprawca znali się, co stało się z wiatrówką i co grozi sprawcy.

KOPARKA ZDERZYŁA SIĘ Z TICO

Do wypadku doszło 16 maja o godzinie 9.40 na ul. Wyszyńskiego w Strzelnie. Policjanci ustalili wstępnie, że 22-letni operator koparko-ładowarki transportował sito do przesiewania ziemi. Mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 83-letniemu kierującemu osobowym daewoo tico. Najbardziej w zderzeniu ucierpiała 76-letnia pasażerka daewoo, która złamała kręgosłup. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z komisariatu w Strzelnie.

TIR ZABLOKOWAŁ DROGĘ

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 maja o godzinie 5.10 na drodze krajowej nr 25 niedaleko miejscowości Proszyska (gm. Jeziora Wielkie). Kierujący ciężarową scanią nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i zablokował naczepą jeden pas ruchu. 37-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego za naruszenie przepisów o ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Nikt w zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

ZNAKOWANIE ROWERÓW

Komenda Powiatowa Policji w Mogilnie organizuje kolejną akcję znakowania rowerów w gminach: Mogilno, Strzelno i Jeziora Wielkie. Znakowanie polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu engrawer, oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji.

Szerzej w papierowym wydaniu Pałuk i Ziemi Mogileńskiej w czwartek, 23 stycznia.

Marek Holak, 21 V 2019

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.