Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyślij zdjęcie dziecka

Jak powiedział Pałukom asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy mogileńskiej komendy, okres Wszystkich Świętych i Akcja Znicz wypadła na terenie powiatu mogileńskiego niezwykle spokojnie.

Przez cztery dni wzmożonego ruchu świątecznego (od 31 października do 3 listopada) nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg czuwało kilkudziesięciu policjantów i 5 strażników miejskich. Jak powiedział Pałukom asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy mogileńskiej komendy, okres Wszystkich Świętych i Akcja Znicz wypadła na terenie powiatu mogileńskiego niezwykle spokojnie.
- Największa aktywność mundurowych związana była oczywiście z utrzymaniem bezpieczeństwa w dniu 1 listopada. W tym roku w naszym regionie odnotowano tylko cztery kolizje drogowe. Patrole czuwały nad płynnością ruchu i przejezdnością dróg, szczególnie w miejscach, w których znajdują się cmentarze. Zwracano również uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci pojawiali się także na cmentarzach i parkingach w celu ograniczenia przypadków kradzieży kieszonkowych oraz okradania nagrobków - informuje asp. Tomasz Bartecki.
W prowadzonych w ramach akcji Znicz 2019 działaniach policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, Komisariatu Policji w Strzelnie oraz Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich, jak co roku wspierali strażnicy miejscy z Mogilna oraz funkcjonariusze ITD.
- Dziękujemy wszystkim za odpowiedzialną i zgodną z przepisami ruchu drogowego jazdę, a w szczególności osobom, które tego dnia zdecydowały się pójść na cmentarze pieszo. Dzięki temu poprawiła się znacznie płynność i przejezdność dróg - dodał nasz rozmówca.
Od czwartku 31 października do niedzieli 3 listopada policja przeprowadziła w sumie kilkaset kontroli drogowych. Doszło do 4 niegroźnych zdarzeń drogowych - kolizji. Nie było natomiast żadnego wypadku. Ujawniono 2 pijanych kierowców. Nie odnotowano też poważniejszych wydarzeń kryminalnych, kradzieży czy zakłócenia porządku.
2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 41-letni rowerzysta zatrzymany 1 listopada około 14.45 na drodze w Żabnie (gm. Mogilno). Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów mogileńskiej drogówki. To Marcin M. z gm. Mogilno. Rower przekazano osobie wskazanej.
Drugiego nietrzeźwego kierowcę 2 listopada wyeliminowali z jazdy również policjanci mogileńskiej drogówki. Stało się to dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Zdarzenie miało miejsce około 15.00 na ul. Poległych Bohaterów w Gębicach (gm. Mogilno). Amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 53-letni mieszkaniec pow. słupeckiego Ryszard K. Mężczyzna kierował seatem leon. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a pojazd przekazali osobie wskazanej.

Joanna Świetnicka, 4 XI 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.