Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rodziców, opiekunów oraz organizatorów wycieczek i wyjazdów na zimowy wypoczynek informujemy, że w przypadkach zgłoszenia wyjazdu zorganizowanej grupy, funkcjonariusze ruchu drogowego mogileńskiej komendy sprawdzą stan techniczny oraz wyposażenie autobusów, a także trzeźwość kierowców.

Do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie coraz częściej zgłaszają się organizatorzy z prośbą skontrolowania autokaru przed wyjazdem dzieci i młodzieży na wszelkiego rodzaju wycieczki oraz przejazdy do miejsc wypoczynku. Ilość zgłaszanych kontroli spotęgował zbliżający się okres wakacyjny. W związku z tym policjanci proszą organizatorów, aby z 7-dniowym wyprzedzeniem informowali o kontroli autokaru.
Kontrole można zgłaszać osobiście u oficera dyżurnego mogileńskiej komendy lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem z młodzieżą.
Kontrole autokarów jak informuje oficer prasowy KPP w Mogilnie st. asp. Tomasz Bartecki prowadzone będą przez policjantów ruchu drogowego - na parkingu przy ul. Rynek w Mogilnie (naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji). W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym miejscu niż wyznaczone.
- Ponadto autobus możemy sprawdzić na www.bezpiecznyautobus.gov.pl Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze - powiedział w rozmowie z Pałukami st. asp. Tomasz Bartecki i dodał: - Dzięki niej sprawdzimy bezpłatnie m.in. czy autobus lub autokar: ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC; posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne; dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu; komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Joanna Świetnicka, 10 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.