Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje reakcję policji fot. udostępnione przez Komendę Policji w Mogilnie

Za nami kolejny rok, kiedy mieszkańcy powiatu mogileńskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, które zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji mogą oni łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje w swoim otoczeniu, które według nich bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.
- Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów - mówi st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy mogileńskiej komendy.
W ciągu całego 2019 roku w powiecie mogileńskim odnotowano 307 zgłoszeń o miejscach niebezpiecznych, w których dochodzi do różnego rodzaju nieprawidłowości. 209 (68%) związanych było z ruchem drogowym. Wszystkie sygnały zostały sprawdzone, 103 się potwierdziły.
Najczęstsze sygnały przekazane przez mieszkańców powiatu mogileńskiego, za pośrednictwem elektronicznej mapy dotyczyły: przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, nielegalnych rajdów samochodowych, niewłaściwej infrastruktury drogowej, złej organizacji ruchu drogowego, aktów wandalizmu, grupowania się młodzieży, spożywania alkoholu, zażywania narkotyków.
- Potwierdzone zgłoszenia mają swój dalszy ciąg i konsekwencje. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale nie obyło się też bez mandatów karnych.
O przypadkach złej organizacji ruchu, czy też niewłaściwej infrastruktury mundurowi informowali też zarządców dróg - podkreśla st. asp. Tomasz Bartecki i dodaje: - Pamiętajmy jednak, że forma kontaktu przez interaktywną stronę nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W nagłych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję, dlatego prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Joanna Świetnicka, 10 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.