Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Części do zachodnich maszyn rolniczych - PHU Tomasz Nowak

Podczas przeszukania mieszkania 33-letka z Mogilna, kryminalni z Komendy Policji w Mogilnie znaleźli 26,5 g amfetaminy. 

Włamanie do Klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie miało miejsce 13 lutego około 1.00 w nocy. Jak się później okazało, sprawca dostał się do środka po wcześniejszym uszkodzeniu zamków w drzwiach zewnętrznych. Spenetrował kilka pomieszczeń i wszedł do świątyni, skąd z kościelnej skarbony ukradł bliżej nieokreśloną sumę pieniędzy. Rabuś nie zdążył narobić więcej szkód, ponieważ został spłoszony przez jednego z braci zakonnych.

- Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zabezpieczyli liczne ślady przestępstwa, a wśród nich kartę SIM od telefonu komórkowego, którą sprawca zgubił podczas ucieczki. Na tej podstawie bardzo szybko ustalili dane abonenta. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Mogilna - mówi oficer prasowy mogileńskiej komendy st. asp. Tomasz Bartecki i dodaje: - 33-latek jest dobrze znany mogileńskiej policji za występki o podobnym charakterze. W zeszłym roku włamał się do warzywniaka oraz marketu budowlanego.

33-latka zatrzymano następnego dnia, tj. 14 lutego. Był w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli 26,5 g białego proszku. Tester narkotykowy wskazał obecność amfetaminy.

Mieszkaniec Mogilna z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zaległą karę pozbawienia wolności oraz oczekiwał na sprawę w sądzie. Teraz odpowie za kolejne przestępstwa. Sankcje za kradzież z włamaniem przewidują karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku  posiadania substancji psychoaktywnej do 3 lat. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu wyższy wymiar kary.

Joanna Świetnicka, 17 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.