Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

fot. Joanna Świetnicka

20-letni Mikołaj S. z powiatu mogileńskiego wpadł, ponieważ patrole mogileńskiej drogówki mają na swym wyposażeniu także narkotestery.

Na drodze w Bielicach (gm. Mogilno) policjanci mogileńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Za jego kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego Mikołaj S.

- Funkcjonariusze sprawdzili wymagane dokumenty, a następnie stan trzeźwości kierowcy. Oprócz tradycyjnego sprawdzenia alkotestem, poddali także kierującego badaniu narkotykowym testerem. Po chwili okazało się, że mężczyzna znajduje się pod działaniem amfetaminy - informuje st. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Mogilnie.

Zdarzenie miało miejsce 14 lutego około 8.30. Młodemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Pobrano mu też krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że 20-latek był pod wpływem narkotyków, usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

- Alkohol nie jest jedyną substancją, po której spożyciu pod żadnym pozorem nie powinno się wsiadać za kierownicę. Niestety są osoby, które decydują się prowadzić auto po narkotykach. Nierzadko kierujący są zaskoczeni faktem, że policjanci mają przy sobie łatwe w użyciu narkotestery. Taki specjalny tester na obecność w organizmie środków odurzających posiadają również patrole mogileńskiej drogówki - dodaje st. asp. Tomasz Bartecki.

Joanna Świetnicka, 18 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.