Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pies przywiązany był w Kwieciszewie do drzewa w szczerym polu   fot. arch. Straży Miejskiej w Mogilnie

Dzięki interwencji motorowerzysty, który usłyszał skomplenie i powiadomił miejskich strażników - zwierzę znalazło bezpieczne schronienie.

W czwartek 19 marca około 19.30 Straż Miejska z Mogilna otrzymała zgłoszenie o psie przywiązanym do drzewa w Kwieciszewie (gm. Mogilno). Komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss powiedział w rozmowie z Pałukami, że psa zauważył przejeżdżający drogą motorowerzysta. Mężczyzna usłyszał skomlenie.

Można powiedzieć, iż to był cud, że motorowerzysta usłyszał czworonoga. Pies był bowiem przywiązany smyczą bez obroży do drzewa znajdującego się w szczerym polu. Osoba, która go tam przywiązała skazała pupila na pewną śmierć. Na szczęście dzięki czujności mieszkańca gminy Mogilno oraz szybkiej rekcji strażników czworonoga udało się uratować.

Straż Miejska wyjaśnia szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. W związku z tym municypalni poszukują osoby, która przywiązała psa do drzewa i pozostawiła go w szczerym polu.

- Czworonóg był zadbany i bardzo łagodny, ale przestraszony. To młody pies - usłyszeliśmy od strażnika Krzysztofa Nowaczyka, który brał udział w ratowaniu psa.

Zwierzę trafiło do przytuliska znajdującego się na terenie Mogileńskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. W tym miejscu może przebywać 14 dni.

Jeśli do tego czasu nie znajdzie nowego domu, przewieziony zostanie do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi. - Osoby, które mają wiedzę na temat właściciela psa lub były świadkami powyższego zdarzenia, proszone są o kontakt ze Strażą Miejską - apeluje komendant Mirosław Kuss.

Telefony:

Komendant - 500-149-307

Numer alarmowy - 986

Strażnicy - 507-100-233

Joanna Świetnicka, 20 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.