Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Strażacy z pożarem walczyli przeszło 4 godziny. Do godzin porannych trwało dogaszanie pożaru fot. OSP Jeziora Wielkie

Do wielkiego pożaru na nadgoplańskim Półwyspie Potrzymiech doszło wieczorem w sobotę, 21 marca. Strażacy przez blisko 4 godziny zmagali się z opanowaniem i ugaszeniem żywiołu.

Zarzewie pożaru miało miejsce w pobliżu Ostrówka (gm. Kruszwica), który znajduje się na terenie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około 20.25. Do działań dyżurni powiatowych komend z Mogilna i Inowrocławia skierowali łącznie 17 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Z terenu powiatu mogileńskiego pożar gasiły zastępy z JRG Mogilno, oraz OSP z: Jezior Wielkich, Wójcina, Strzelna, Ostrowa i Gębic.

Najpierw gaszono pożar przy użyciu tłumic, a potem dogaszano z użyciem wody. Dużym utrudnieniem był grząski i częściowo zalany teren, który uniemożliwiał szybkie dotarcie do linii frontu pożaru. Ostatecznie ogień udało się ugasić po około 4 godzinach.

Na miejscu do rana pozostał jeden zastęp strażaków z OSP Ostrówek, który obserwował i zapobiegał ponownemu rozpaleniu pogorzeliska.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 26 marca.

Paweł Lachowicz, 23 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.