Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

18-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego miał rany cięte głowy. Odmówił opatrzenia go przez ratowników medycznych, ubliżając im przy tym i znieważając.

W miniony weekend do Przyjezierza został skerowany zespół ratownictwa medycznego, by udzielić pomocy mężczyźnie z ranami ciętymi głowy. 18-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego siedział na ławce. Gdy ratownicy prowadzili go do karetki, by go opatrzyć, odmówił pomocy medycznej. Nie chciał też jechać do szpitala, by założyć szwy. W trakcie opatrywania był agresywny, ubliżał ratownikom oraz chciał ich uderzyć. Gdy zwrócili mu uwagę na jego zachowanie, jeszcze bardziej go to rozwścieczyło.

W końcu odmówił otrzymania pomocy medycznej i został przekazany rodzinie. Grozi mu teraz kara do roku pobawienia wolności, 18-latek stanie przed sądem za znieważnie ratowników w czasie pracy. Oficer prasowy KPP Mogilno st. asp. Tomasz Bartecki przypomina, że lekarz czy ratownik medyczny w czasie pracy i podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu.

Marek Holak, 21 VIII 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.