Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Tak wyglądają uszkodzenia dachu drewnianego kościoła w Niestronnie   fot. OSP Niestronno

Podczas nocnej nawałnicy na dach kościoła spadło drzewo. Dach świątyni został uszkodzony w części nad prezbiterium i zakrystią.

W nocy z 13 na 14 października nad regionem przeszła nawałnica deszczu i silnego wiatru. Uszkodzony został zabytkowy drewniany kościół w Niestronnie (gm. Mogilno). Jedno z drzew przewróciło się na dach kościoła, powodując częściowe jego zniszczenie nad zakrystią i prezbiterium.

Dzisiaj o 8.56 do usunięcia drzewa zostali wezwani strażacy z OSP Niestronno. Pień drzewa został usunięty, a następnie przy pomocy podnośnika koszowego z JRG Mogilno dach w zniszczonej części został zabezpieczony i przykryty plandeką.

W związku z zagrożeniem budowlanym kościół w Niestronnie do odwołania został zamknięty. Msze św. i nabożeństwa według ustalonego porządku będą odbywać się w kościele w Palędziu Kościelnym.

Marek Holak, 14 X 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.