Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Miejsce środowej tragedii fot. OSP Dębówiec

11 listopada od ciosów zadanych nożem zginęła 28-letnia mieszkanka gminy Strzelno.

Tragedia wydarzyła się około 8.45 na drodze powiatowej Kaliska - Kopydłówek (gm. Wilczyn). Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta, pochodząca z Ostrowa (gm. Strzelno) zginęła od ciosów nożem zadanych prawdopodobnie przez jej partnera. 29-letni mężczyzna pochodzi z Kątna (gm. Mogilno). Kobieta wraz z blisko półtoraroczną córeczką najprawdopodobniej właśnie przed nim uciekała. On zajechał jej drogę, po czym zadał kilka ciosów nożem. Uderzenia okazały się śmiertelne. Następnie 29-latek w ten sam sposób próbował odebrać sobie życie, jednak bezskutecznie i z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala. Na oddział dziecięcy szpitala trafiła też córka ofiary.
Na chwilę obecną nie jest możliwe jego przesłuchanie. - Jak ustalono na obecnym etapie postępowania, sprawca zadał pokrzywdzonej ciosy nożem, po czym w ten sam sposób próbował pozbawić siebie życia. Z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa do chwili obecnej. Jeżeli jego stan zdrowia na to pozwoli, będą wykonane z nim czynności procesowe - informuje Aleksandra Marańda, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie. Jak na razie nie wiadomo, jakie były motywy działania sprawcy.
Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Koninie oraz jednostki straży pożarnej z OSP Wilczyn, OSP Dębówiec, JRG1 Konin. Prokuratura Rejonowa w Koninie przeprowadziła czynności procesowe, w szczególności dokładne oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczone zostały wszelkie ślady i dowody. W sprawie ustalono też dwóch świadków, z którymi przeprowadzono czynności procesow. - Przeprowadzone zostały czynności procesowe z dwoma bezpośrednimi świadkami zdarzenia. Dokonano bardzo drobiazgowych oględzin, zabezpieczając ślady i dowody przestępstwa - dodała prokurator Aleksandra Marańda.
Najprawdopodobniej dzisiaj (12 listopada) zostanie wszczęte śledztwo w kierunku artykułu 148 par. 1, czyli zbrodni zabójstwa za co grozi kara od lat 8 do 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska oraz w e-Pałukach w czwartek, 19 listopada.

Magdalena Lachowicz, 12 XI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.