Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana

Ofiarą oszusta padł 22-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, stracił 36.500 złotych.

W piątek, 19 marca w budynku powiatowej policji w Mogilnie pojawił się 22-letni mężczyzna i zgłosił, że padł ofiarą oszusta. Wyjaśnił policjantom, że zalogował się na internetowej platformie do obrotu kryptowalutą. Strona gwarantowała duże zyski w krótkim czasie. Gdy wypełnił formularz kontaktowy, odezwał się do niego telefonicznie konsultant.

Ze wschodnim akcentem wytłumaczył mu, jakie kolejne kroki ma wykonywać na plaformie i jak dokonywać transakcji. 22-latek podał mu dane swojej karty bankomatowej, przesłał na nowo utworzony mail zdjęcie dowodu osobistego a także podał kody służące do autoryzacji przelewów. Potem konsultant prosił jeszcze, by mieszkaniec powiatu mogileńskiego przez 1,5 godziny nie logował się na swój rachunek bankowy.

Ten czas fałszywemu brokerowi wystarczył na opróżnienie konta 22-latka ze zgromadzonych oszczędności, a także wziął jeszcze w banku na niego kredyt. Łacznie mężczyzna stracił 36.500 złotych.

Marek Holak, 22 III 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.