Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyślij zdjęcie dziecka

Polityka

Ze względu na pandemię koronawirusa, świętowanie wyborów 27 maja 1990 roku w gminach ziemi mogileńskiej zostało ograniczone do minimum, albo zostało przeniesione na jesień.

Dziś mijał termin w sprawie odpowiedzi na interpelację Karola Nawrota dotyczącą mieszkającej przy ul. Zbożowej rodziny Drożyńskich i ich długoletnich staraniach o wykup mieszkania komunalnego zakończonych fiaskiem. Odpowiedź radny otrzymał dzisiaj. Burmistrz informuje, że odpowie na pytania do 26 maja.

Zaproponowane przez burmistrza Duszyńskiego zmiany budżetowe poparło 8 radnych Wspólnoty i 2 radnych PSL-u. Przeciwko zagłosowało 7 radnych PSL-u i 3 radnych Prawicy Ziemi Mogileńskiej. 1 radny PSL-u wstrzymał się od głosu.

Kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności na rynku złożyły delegacje Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Mogilnie.

 W maseczkach i rękawiczkach, w przepisowej odległości od siebie 2 metrów - tak święta 1 maja jeszcze w Mogilnie nie obchodzono.

Wójt Jezior Wielkich Dariusz Ciesielczyk z PiS - pomimo wczorajszej deklaracji przekazanej reporterowi Pałuk, że nie udostępni Poczcie Polskiej spisu wyborców z terenu gminy - spis taki jeszcze wczoraj po pismach od wojewody i premiera, po południu przekazał.

Zarząd powiatu chciał ponownie przyjęcia zmian dotyczących placówek w Trzemesznie i Gnieźnie.

Mieszkańcy Wylatowa podczas zebrania sołeckiego 19 lutego zdecydowali o odwołaniu Violetty Skorupińskiej z funkcji sołtysa i wybrali jej następczynię. Nową sołtys Wylatowa została Agnieszka Wietrzykowska.

Taki pomysł forsuje od kilku dni starosta Bartosz Nowacki. Spotkał się już w tej sprawie z dyrektorami zainteresowanych szkół. Jutro w środę spotyka się z nauczycielami w ZPS Szerzawy i w MOW Bielice.

Dąbrowa Mogileńska zwraca producentom rolnym z tej gminy podatek akcyzowy zawarty w cenie oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w ramach limitu na 2020 rok.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.