Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Polityka

Chcieli wiedzieć dlaczego Tadeusz Tomaszewski poparł kontrowersyjną ustawę.

29,4% osób z Pałuk oraz Pałuk i Ziemi Mogileńskiej jest zdecydowanie zadowolonych z tego, że mieszka w swojej gminie, a 59,6% zdecydowanie interesuje się tym, co dzieje się na terenie gminy. Tak wynika z sondażu, który został przeprowadzony na naszej stronie internetowej.

Rząd ogłosił, że chce na media nałożyć dodatkowy podatek - procent od przychodu z reklam. Wydawcy prasowi oraz nadawcy radiowi telewizyjni rozumieją ten zamiar jednoznacznie - jako chęć osłabienia mediów, które informują społeczeństwo i krytykują decyzje wydawane przez polityków.

1 lutego w Urzędzie Miejskim w Strzelnie burmistrz Dariusz Chudziński podpisał umowę na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

W dzisiejszym numerze Pałuk i Ziemi Mogileńskiej 21 stycznia publikujemy artykuł "W sieci nagich zdjęć" dotyczący bezprawnego ujawnienia w przestrzeni publicznej prywatnych zdjęć wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Mogilnie Ewy Szarzyńskiej. W środę 20 stycznia mimo próby kontaktu i wysłanych pytań nie otrzymaliśmy żadnych odpowiedzi na zadane przez redakcję pytania dotyczące tej sprawy. Dopiero 20 stycznia późnym wieczorem Ewa Szarzyńska przesłała oświadczenie w całej sprawie. Publikujemy je poniżej w całości.

18 stycznia na twitterze Marka Suskiego, prominentnego polityka PiS ukazał się wpis z roznegliżowanymi zdjęciami działaczki Porozumienia, kandydatki na burmistrza Mogilna Ewy Szarzyńskiej ze Strzelec.

Serdecznie zapraszamy nasze Czytelniczki i Czytelników do wypełnienia anonimowej ankiety służącej badaniu poziomu zadowolenia z warunków życia w Waszej miejscowości. Do 29 stycznia odpowiedzcie na kilka pytań i napiszcie, jak się Wam tu żyje, co się Wam podoba a co koniecznie trzeba zmienić. To zajmie tylko kilka minut!

Mogilnianie pamiętali także o 110. rocznicy śmierci ks. Piotra Wawrzyniaka.

Zarażenie koronawirusem wykryto u jednego z pracowników Urzedu Gminy.

16 września w Niestronnie zostały przeprowadzona wybory na urząd sołtysa. Z funkcji zrezygnował ze względów zdrowotnych Janusz Myszkowski. Nowym sołtysem została wybrana Violetta Krzyżan.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.