Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Polityka

Zarażenie koronawirusem wykryto u jednego z pracowników Urzedu Gminy.

16 września w Niestronnie zostały przeprowadzona wybory na urząd sołtysa. Z funkcji zrezygnował ze względów zdrowotnych Janusz Myszkowski. Nowym sołtysem została wybrana Violetta Krzyżan.

Na kamienicy przy pl. Wolności w Mogilnie (tam gdzie jest Zakład Zegarmistrzowski) pojawiła się biało-czerwono-biała flaga.

Rafał Trzaskowski był lepszy w gm. Mogilno o 74 głosy. Andrzej Duda najlepszy wynik uzyskał w gm. Jeziora Wielkie - 62,46%, Co ciekawe dokładnie taka sama była frekwencja w tej gminie - 62,46%. Najwyższą frekwencję zanotowano w gm. Mogilno - 63,99%.

Frekwencja była jedną z najniższych w powiecie słupeckim.

Najwyższą frekwencję zanotowano w gminie Mogilno - 59,45%. Andrzej Duda wygrał we wszystkich gminach powiatu, w tym granicę 50% przekroczył zdecydowanie już w I turze w gm. Jeziora Wielkie - 56,09%. Najlepsze wyniki Rafał Trzaskowski uzyskał w gm. Mogilno - 28,49% i praktycznie taki sam w gm. Strzelno - 28,12%.

Zdecydowanym zwycięzcą wyborów w Trzemesznie został obecny prezydent.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych wydało oświadczenie dotyczące prześladowań na Białorusi - w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi reżim aresztuje kolejnych kandydatów, którzy chcą ubiegać się o urząd prezydenta, nie dopuszcza do ich rejestracji, rozpędza kolejki stojące, by podpisać się na zgłoszeniach wyborczych, aresztuje uczestników protestów. Żonie aresztowanego kandydata grożono odebraniem prawa do wychowania córki. Ludzie w więzieniach głodują, podcinają sobie żyły.

W gminie Mogilno udało się powołać komplet - wszystkie składy Obwodowych Komisji Wyborczych. Łącznie jest ich 18 - będą w nich pracować 154 osoby.

Ze względu na pandemię koronawirusa, świętowanie wyborów 27 maja 1990 roku w gminach ziemi mogileńskiej zostało ograniczone do minimum, albo zostało przeniesione na jesień.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.