Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Więcej informacji o procedurze naboru można uzyskać pod nr tel. 52-315-32-15 wew. 15 fot. Joanna Świetnicka

Jednym z najważniejszych zadań rady jest reprezentowanie potrzeb i oczekiwań osób starych w samorządzie gminy Dąbrowa.

W związku z upływem I kadencji Rady Seniorów w Dąbrowie wójt gminy Marcin Barczykowski ogłasza nabór kandydatów na członków II kadencji Rady Seniorów w Dąbrowie.

Przypomnijmy, że wójt powołał do życia Radę Seniorów w Dąbrowie zarządzeniem z 11 lipca 2014 roku. Z kolei uchwałę w sprawie powołania Rady Seniorów w Dąbrowie oraz nadania jej statutu radni gminy Dąbrowa podjęli na sesji 30 stycznia 2014 roku. To pierwsza w historii gminy Dąbrowa Rada Seniorów. Wszystko w związku z tym, że na terenie gminy przybywa ludzi starszych. O fakcie tym świadczą statystyki.

Rada Seniorów jest organem o charakterze doradczym, inicjatywnym i opiniodawczym organów Gminy Dąbrowa liczącym 12 członków, w tym: 3 przedstawicieli Rady Gminy Dąbrowa, 3 przedstawicieli wójta i 6 przedstawicieli organizacji pozarządowych. W skład Rady mogą być powołane wyłącznie osoby, które ukończyły 55 lat. Najważniejszym zadaniem rady jest reprezentowanie potrzeb i oczekiwań osób starych w samorządzie gminy Dąbrowa, integracja międzypokoleniowa a przede wszystkim włączanie osób starszych w życie społeczne gminy.

- Zachęcam organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Dąbrowa do zgłoszenia kandydatów reprezentujących stronę pozarządową na przedstawicieli Rady Seniorów - mówi wójt Marcin Barczykowski.

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Gminy w Dąbrowie do czwartku 13 września bieżącego roku.

Kartę zgłoszeniową wraz z oświadczeniem kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie i powołanie do Rady Seniorów oraz z oświadczeniem na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do realizacji i dokumentacji powołania oraz funkcjonowania Rady można pobrać ze strony internetowej dąbrowickiego ratusza lub otrzymać w sekretariacie urzędu.

Spośród przesłanych zgłoszeń wójt Barczykowski dokona wyboru osób reprezentujących stronę pozarządową, aby w skład Rady wchodziły osoby działające w zróżnicowanych strefach działalności publicznej.

Joanna Świetnicka, 10 IX 2018

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.