Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy. Od lewej opiekun gminy Strzelno Andrzej Tatkowski, prezes RIO Daniel Jurewicz, Lidia Dudek i Włodzimierz Górzyński fot. Paweł Lachowicz

28 stycznia w siedzibie Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy odbyło się spotkanie kolegium RIO z burmistrzem Strzelna Dariuszem Chudzińskim, radnymi Rady Miejskiej oraz wicestarostą mogileńskim i radnymi powiatowymi ze Strzelna.

Tematem spotkania było omówienie dramatycznej sytuacji finansowej, w której znajduje się gmina Strzelno, a którą pozostawił po sobie rządzący gminą przez 16 lat Ewaryst Matczak. Podczas spotkania prezes RIO Daniel Jurewicz przedstawił sytuację gminy z punktu widzenia RIO oraz sposoby pomocy gminie. Jedynym ratunkiem, by uratować gminę jest opracowanie i przyjęcie przez radnych programu naprawczego.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 31 stycznia. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 30 I 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.