Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

3 lutego odbyły się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Strzelnie. Głosowali tylko mieszkańcy w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym miasto Strzelno, ulice: Chrobrego, Mieszka I, Osiedle Piastowskie, Jagiełły, Łokietka.

W związku z wyborem Dariusza Chudzińskiego na burmistrza w Strzelnie konieczne stało się przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej.

Do 10 grudnia trwało zgłaszania komitetów wyborczych. Rejestracji dokonały 4 komitety: KWW Dariusza Chudzińskiego, którego pełnomocnikiem jest Jarosław Kaszkowiak, KWW Strzelno Piastowskie, gdzie pełnomocnikiem jest Jacek Jabłoński, KWW Nasze Osiedle z pełnomocnikiem Mścisławą Piotrowicz oraz KWW Weterani Pracy z pełnomocnikiem Krzysztofem Mleczko

30 grudnia o północy minął termin zgłaszania kandydatów do Rady. Zgłoszonych zostało 4 kandydatów na radnych: Ewa Harasimowicz-Wikaryczak (KWW Dariusza Chudzińskiego), Maria Ignaczak (KWW Strzelno Piastowskie), Michał Piotrowicz (KWW Nasze Osiedle) oraz Grzegorz Kulczycki (KWW Weterani Pracy).

Aktualizacja:

Mieszkańcy głosowali od 7.00 do 21.00 w lokalu wyborczym mieszczącym się w Zespole Szkół w Strzelnie, ul. Kościuszki 15.

Na 778 osób uprawnionych do głosowania w wyborach uczestniczyło 205 osób. Frekwencja wyniosła zatem 26,3%. Oddano 7 głosów nieważnych. Radnym wybrany został Michał Piotrowicz, który uzyskał 77 głosów. O 4 głosy mniej (73) uzyskała Ewa Harasimowicz-Wikaryczak. Maria Ignaczak zdobyła 29 głosów, a Grzegorz Kulczycki 19 głosów.

Magdalena Lachowicz, 4 II 2019

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.