Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Agnieszka Wietrzykowska (w środku) została wybrana nowym sołtysem Wylatowa fot. Damian Stawski

Mieszkańcy Wylatowa podczas zebrania sołeckiego 19 lutego zdecydowali o odwołaniu Violetty Skorupińskiej z funkcji sołtysa i wybrali jej następczynię. Nową sołtys Wylatowa została Agnieszka Wietrzykowska.

Podczas zebrania sołeckiego w Wylatowie zjawiło się aż 127 mieszkańców. Mieszkańcy zebrali się w celu pochylenia się nad wnioskiem nad odwołaniem sołtysa Violetty Skorupińskiej z funkcji oraz wyboru nowej Rady Sołeckiej (poprzednia złożyła rezygnację).Mieszkańcy zdecydowali o odwołaniu Violetty Skorupińskiej i za tym zagłosowało 83 mieszkańców. Przeciw były 43 osoby.

Po odwołaniu sołtysa mieszkańcy poszerzyli porządek obrad o powołanie nowego. Tutaj zgłoszono dwie kandatury: Agnieszkę Wietrzykowską oraz co ciekawe - Violettę Skorupińską. Zdecydowanie ten pojedynek wygrała Agnieszka Wietrzykowska uzyskując 74 głosy. Na Violettę Skorupińską zagłosowało 34 mieszkańców.

Więcej zdjęć w naszej galerii. Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemi Mogileńskiej w czwartek, 27 lutego.

Damian Stawski, 19 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.