Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Rolnictwo

Zimowy las otulony śniegiem wbrew pozorom tętni życiem, a leśnicy również o tej porze roku mają pełne ręce pracy. W ostatnich dniach złożyliśmy wizytę w Leśnictwie Szczepanowo, które wchodzi w skład Nadleśnictwa Gołąbki. Mieliśmy okazję podziwiać piękno rodzimych lasów i wiele nieoczywistości z nimi związanych, obserwować tropy leśnych zwierząt i je same, ale też na własne oczy przekonać się, jak od kuchni wygląda praca na rzecz natury.

O tym, że las nie zasypia zimą świadczą tysiące odciśniętych w śniegu tropów dzikich zwierząt oraz oznaki żerowania. Wybierając się na leśną wędrówkę o tej porze roku możemy spotkać nie tylko daniele, sarny, jelenie czy dziki, ale też muflony. Ich spora populacja zamieszkuje Leśnictwo Szczepanowo w gminie Dąbrowa, znajdujące się w bliskim sąsiedztwie z gminą Barcin i Łabiszyn.

W związku z realnym zagrożeniem wystąpienia grypy ptaków Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mogilnie Krzysztof Kosiński wzywa do zgłoszenia posiadania drobiu przez osoby, które nigdy takiego zgłoszenia nie dokonały. Osoby, które zaprzestały utrzymywania drobiu powinny ten fakt również zgłosić.

Tylko na terenie Nadleśnictwa Gołąbki żyje nawet kilkanaście wilków, które na stałe zadomowiły się na Pałukach. Ostatnio ich watahy były widziane m.in. w okolicach Białożewina i Jaroszewa.

Za teren zagrożony tą chorobą uznana została wieś Ochodza w gminie Trzemeszno.

Uczestnicy protestu blokowali ruch na drodze krajowej nr 15.

Wszystkie sprawy rolnicy będą mogli już załatwić w powiatowym biurze osobiście.

W czwartek, 16 kwietnia premier Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji, że zakaz wchodzenia do lasów zostanie zniesiony od poniedziałku, 20 kwietnia.

Działający przy parafii pw. św. Trójcy w Strzelnie Klub Dobrego Rolnika wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, 15 lutego zorganizowali konferencję Probiotechnologia jako element ograniczania skutków suszy i zdrowego odchowu zwierząt.

W trakcie sobotniego spotkania wręczone zostały nagrody zwycięzcom tegorocznego sezonu lotowego, natomiast za najpiękniejsze okazy gołębi nagrody wręczono w niedzielę.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.