Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Zuzia Kosińska z rodziną i zwycięską drużyną turnieju „Kujawskim Pograniczem” Jeziora Wielkie fot. Magdalena Lachowicz

W sobotnie popołudnie, 8 grudnia w hali sportowej w Strzelnie odbył się turniej charytatywny o puchar burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego Gramy dla Zuzi.

Zuzanna Kosińska ma 9 lat. Wraz z rodziną mieszka w Strzelnie. Obecnie jest uczennicą Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie. Miesiąc temu okazało się, że choruje na przewlekłą, nieuleczalną chorobę, jaką jest cukrzyca typu 1 insulinozależna. Najlepszym rozwiązaniem dla Zuzi jest zakup pompy Minimed 640G z sensorami Enlite. Dzięki niej i sensorom będzie mogła z rodzicami monitować poziom glikemii bez potrzeby kłucia.

Właśnie po to, by wspomóc rodzinę Zuzi w zakupie drogiej pompy insulinowej zorganizowany został charytatywny turniej. Na górnej sali sportowej rozgrywane były mecze każdy z każdym 2x6 min. W turnieju uczestniczyło pięć drużyn Zootechnik I, Zootechnik II Kołuda Wielka, Kujawianka Strzelno, Kujawy Markowice oraz Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie. Mecze były zacięte, ale rozegrane w duchu fair play. Podczas rozgrywek w dolnej kondygnacji hali sportowej każdy mógł za symboliczną złotówkę zakupić ciasto i zjeść grochówkę.

Licznie zebranych w hali mieszkańców odwiedził mikołaj, który częstował słodyczami. Odbył się też pokaz udzielania pierwszej pomocy, który zaprezentowali strażacy z OSP w Strzelnie. Nie zabrakło stoiska Komendy Powiatowej Policji z Mogilna, gdzie funkcjonariusze prezentowali sprzęt używany na co dzień w ich pracy.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 10 XII 2018

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.