Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Bernadeta Fangerog z mężem Janem i córką Aleksandrą fot. Magdalena Lachowicz

22 grudnia w Strzelnie odbyła się akcja sportowo-charytatywna pn. Pomoc dla Bernadety.

Bernadeta Fangerog od trzech lat zmaga się z ciężką i rzadką chorobą, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne. Dużą możliwością na poprawę jej funkcjonowania jest przeszczep komórek macierzystych w Katedrze Neurologii i Neurochirurgii Collegium Medicum w Olsztynie. Koszt przeprowadzenia zabiegu jest ogromny, wynosi około 50.000 zł. W ramach zorganizowanej akcji charytatywnej odbyły się trzy imprezy sportowe: bieg na dystansie 5 km, rajd rowerowy na dystansie 10 km oraz rajd nordic walking na dystansie 3 km. Warunkiem uczestnictwa w imprezie było dokonanie wpłaty minimum 30 zł na konto Stowarzyszenia Pomocna dłoń w Strzelnie. W imprezie wzięło udział ponad 50 osób. Ponadto ponad 50 osób wpłaciło pieniądze na konto stowarzyszenia, ae nie wzięło udziału w biegu, ani rajdzie. Każdy uczestnik za udział w akcji otrzymał drobny upominek, na pamiątkę mógł pozostawić sobie także numer startowy. W sumie podczas sobotniej akcji oraz ze stanem konta na czwartek, 20 grudnia zebrano 13.500 zł. Czek na ręce pani Bernadety i jej rodziny na zakończenie sobotniej akcji wręczyli prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Paweł Jankowski i burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński.

Organizatorem imprezy sportowo-charytatywnej Pomoc dla Bernadety było Stowarzyszenie Pomocna dłoń w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna, PTTK Odział w Strzelnie, Sekcja biegowa Strzelno biega, burmistrz Strzelna.

Patronat prasowy nad akcją sprawował Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 27 XII 2018

Kalendarz 2023

Sport: artykuły sponsorowane

loading...
Sponsorowane: Sport

Więcej: Sport

loading...
Więcej: Sport

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.