Do rywalizacji przygotowuje się drużyna OSP z Wójcina  fot. Paweł Lachowicz

12 maja na boisku sportowym w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) odbyły się gminne eliminacje zawodów sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawody były przede wszystkim ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków i będącego w ich posiadaniu podstawowego sprzętu, w tym motopompy, rozdzielaczy, prądownicy oraz węży. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach sztafety pożarniczej 7x50 z przeszkodami i ćwiczeniach bojowych. W zawodach udział wzięły  drużyny złożone z członków jednostek OSP z terenu gminy. Jak co roku zawody sędziowała komisja z Państwowej Straży Pożarnej z Mogilna powołana przez Komendanta Powiatowego PSP bryg. Radosława Gałczyńskiego. Odbyły się też pokazy dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych, które pokazały niezwykłą formę w starcie w ćwiczeniu bojowym.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 16 maja. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 13 V 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.