W akcji tenisista Pogoni Mogilno Michał Wojewódka fot. Damian Stawski

Lider II ligi z trudem, ale uporał się z najsłabszą drużyną w tabeli z Kościerzyny.

26 października liderująca Pogoń Mogilno była bliska pierwszej straty punktów w sezonie. Mogilnianiena wyjeździe grali z KUKS Remus Kościerzyna. Niepokonana Pogoń spodziewała się łatwego pojedynku z ostatnią drużyną, tak jednak nie było.

Już po grach singlowych było 2:2, gdzie wygrane odnieśli jedynie Mateusz Woskowicz i Michał Wojewódka. Potem para deblowa Daniel Murawski i Michał Wojewódka pewnie wygrała swoje spotkanie 3:0, ale ich koledzy musieli uznać wyższość rywali i było 3:3. Warto jednak podkreślić, że debel Woskowicz z Wojciechem Maćkowiakiem prowadził już 2:0 w meczu i ostatecznie przegrał. Potem kolejny cenny punkt zdobył w singlu Wojciech Maćkowiak, przegrał natomiast Michał Wojewódka i zrobiło się 4:4. Aby nie stracić ligowych punktów, ostatnie dwie gry w meczu Pogoń musiała wygrać. Tak też się stało. Szalę zwycięstwa na korzyść Pogoni przechylili Daniel Murawski (łatwo pokonał przeciwnika 3:0) oraz Mateusz Woskowicz, który ograł 3:1 lidera drużyny przeciwnej.

Swój mecz rozgrywali tego samego dnia tenisiści stołowi Pogoni II Mogilno występujący w III lidze. We własnej hali podejmowali UKS OSiR II Brodnica. Pogoń wygrała 8:5 i awansowała na 7. pozycję w tabeli. Z zespołem z Brodnicy mogilnianie będą prawdopodobnie walczyć właśnie o utrzymanie w III lidze. Po 3 punkty w tym meczu zdobyli Damian Marciniak i Bohdan Jędrzejewski, 2 punkty zdobył Mirosław Pierzchała, a bez punktów ukończył pojedynek Adam Bieńkowski.

Damian Stawski, 29 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.