Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Trener Michał Muszyński podczas przerwy, w czasie której tłumaczy zawodniczkom Sokoła, jak rozegrać najbliższe piłki, by przełamać przewagę siatkarek z Gdańska fot. Marek Holak

Mogilnianki potrzebowały 4 sety, by pokonać w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej rywalki 3:1. Najlepszą zawodniczką Sokoła była Edyta Mazurczak.

11 stycznia w hali przy ul. Grobla, Sokół Mogilno podejmował w arcyważnym meczu dla przyszłego układu tabeli, drużynę Gedanii Gdańsk. Przed tym meczem Gedania zajmowała IV miejsce  w  tabeli z dorobkiem 28 punktów, natomiast Sokół był na VII miejscu z 18 punktami. Jesienią w Gdańsku, Gedania pewnie wygrała 3:0. Jednak Sokół ostatnio notuje dużą zwyżkę formy.

Sokół wybiegł na parkiet w ustawieniu: kapitan Justyna Kozłowska, Maja Pilarczyk, Aleksandra Jaroni, Karolina Łuczyszyn, Wiktoria Przybyło, Edyta Mazurczak i libero Monika Łuczak. Na zmiany wchodziły Monika Gajtkowska i Łucja Koziorowska

Pierwsze trzy sety meczu w Mogilnie były bardzo wyrównane. Pierwszego seta mogilnianki przegrały 23:25, chociaż prowadziły w secie już na początku 6:2, potem 13:12 i na koniec 21:18. Końcówka należała jednak do gdańszczanek.

W drugim secie znowu gra była bardzo wyrównana, z lekką przewagą Gedanii. Sokół przegrywał 12:14, potem 18:21 i w końcu 22:24. Gedania miała dwie piłki setowe, które sokolanki obroniły. Potem Sokół miał dwie piłki setowe i wygrał ostatecznie 27:25.

W trzecim secie trwała walka punkt za punk, aż do stanu 21:20 dla Sokoła. Od tego momentu istniały już tylko mogilnianki i wygrały seta pewnie 25:21.

To kompletnie rozbiło drużynę z Gdańska. Ostatni set to już czysta formalność i wygrana 25:13. Gedania kompletnie się pogubiła a Sokół grał jak z nut, niesiony jeszcze dopingiem publiczności.

 Marek Holak, 11 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.